Son Kurul Kararları
Konu: Karar Türü:
select
 
Data pager
114 sayfadan 1. sayfa ve 1140 kayıttan 1 - 10 arası gösteriliyor.
Karar Sayısı : 17-26/426-BD Karar Tarihi : 9.8.2017 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Bultur Turizm ve Ticaret A.Ş. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Bultur Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin belli oranındaki hissesinin Bartu Turizm Yatırımları A.Ş. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.
Karar Sayısı : 17-26/425-BD Karar Tarihi : 9.8.2017 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. uhdesinde bulunan tüketici kredisi portföyü ve müşteri veri tabanıİzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. uhdesinde bulunan tüketici kredisi portföyü ve müşteri veri tabanının Final Varlık Yönetim A.Ş. aracılığı ile Burgan Bank A.Ş. tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Karar Sayısı : 17-26/424-BD Karar Tarihi : 9.8.2017 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Nissin Yıldız Gıda San. ve Tic. A.Ş. ile Önem Gıda San. ve Tic. A.Ş.’ye ait Sakarya ili Hendek ilçesinde bulunan makarna üretim tesisleri İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Nissin Yıldız Gıda San. ve Tic. A.Ş. ile Önem Gıda San. ve Tic. A.Ş.’ye ait Sakarya ili Hendek ilçesinde bulunan makarna üretim tesislerinin Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Karar Sayısı : 17-26/423-BD Karar Tarihi : 9.8.2017 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
PwC Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. - PwC Yönetim Danışmanlığı A.Ş. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
PwC Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’nin bir kısım faaliyetlerinin PwC Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’ye devredilmesi ve devamında PwC Danışmanlık Hizmetleri A.Ş’nin belli oranda hissesinin ve PwC Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’nin belli oranda hissesinin PwC Europe TR Holding GmbH Danışmanlığı A.Ş. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.
Karar Sayısı : 17-26/422-BD Karar Tarihi : 9.8.2017 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Alenka Enerji Üretim ve Yatırım A.Ş. İzne Tâbi Olmayan / Kapsam Dışı (Bu nitelikteki işlemlere ilişkin gerekçeli karar yayımlanmamaktadır.)
Alenka Enerji Üretim ve Yatırım A.Ş’nin belli oranda hissesinin Borusan EnBW Enerji Yatırımları ve Üretim A.Ş. ve Borusan Danışmanlık ve Ortak Hizmetler A.Ş.’ye devredilmesi işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
Karar Sayısı : 17-26/413-185 Karar Tarihi : 9.8.2017 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
Sapa AS
Sapa AS’nin tek kontrolünün Norsk Hydro ASA tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Karar Sayısı : 17-26/404-181 Karar Tarihi : 9.8.2017 Karar Türü : Birleşme ve Devralma
MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.
MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.’nin tek kontrolünün Mirage Cargo B.V. tarafından devralınması işlemine izin verildi.